fbpx

ERP - Kurumsal Kaynak Planlaması

ERP sistemi , müşteri siparişleri almak, zamanlama işlemleri ve envanter kayıtlarını ve finansal verileri tutmak gibi temel iş süreçlerini otomatik hale getirir ve bütünleştirir

ERP nedir?

ERP,  Kurumsal Kaynak Planlaması için bir endüstri kısaltmasıdır . Genel olarak konuşacak olursak, ERP, etkinliğe ve basitleştirilmiş başarıya odaklanmalarına yardımcı olmak için bir şirketin ana işinin otomasyonu ve entegrasyonu anlamına gelir. Bilgi Teknolojisi endüstrisi, sıklıkla yaygın olarak kullanılan, ancak tam olarak anlaşılmayan kısaltmaların benimsenmesiyle ünlüdür. ‘ERP’ terimi kendi kendini açıklayıcı değildir ve kurumsal verilerinizi kaydetmek ve yönetmek için tasarlanmış iş yazılımlarını ifade eder .

Bir ERP sistemi , müşteri siparişleri almak, zamanlama işlemleri ve envanter kayıtlarını ve finansal verileri tutmak gibi temel iş süreçlerini otomatik hale getirir ve bütünleştirir . ERP sistemleri , bir işletmenin her alanında istihbarat, görünürlük, analitik ve verimlilik sağlayan herhangi bir kuruluş için genel iş performansı yönetimine yardımcı olmak için birçok  avantaja sahiptir . Size gerçek bir kaynak verir ve  işinizin dijitalleşmesini sağlar.

İşinizde ERP Sistemini Uygulamanın 9 Faydası

Bugünün firmaları, üreticileri ve dağıtıcıları sayısız ticari zorlukla karşı karşıyadır. Bir ERP sistemi uygulamak bu zorlukların üstesinden gelmeye olanak sağlar.

1. Maliyetleri Azaltmak ve Tasarruf

 • Otomatik süreçlerle idari ve operasyonel maliyetleri azaltın. Bu, kullanıcıların işlemleri etkin bir şekilde yönetmesine ve gecikmeleri önlemesine olanak tanır.
 • Operasyonel maliyetlerdeki bir azalma, işletme sermayesi giderlerindeki bir kesintidir. Bir ERP Sistemi, işinizi daha düşük maliyetle yürütmenizi sağlar.
 • Kuruluşlarındaki gereksizlikleri azaltın, envanter verimliliğini en üst düzeye çıkarın .

 

1

2. Akıcı İş Süreçleri ve Oprasyonları

 • Veriler, tüm işlevlerde tam görünürlük sağlayan merkezi bir konumda bulunur.
 • Bir ERP Sistemi, iş süreçlerini otomatikleştirmenizi sağlar .
 • Karar vericiler operasyonları ve üretimi gerçek zamanlı olarak izleyebilirler.
 • Birçok izleme işlemini otomatikleştirin ve envanter düzeylerini doğru bir şekilde belirleyin ve koruyun.

2

3. Geliştirilmiş Finansal Konsolidasyon

 • ERP olmadan, birçok işletme farklı departmanlarda farklı programlar kullanmak zorunda kalır. Bir ERP sistemi, farklı sistemlerden kaynaklanan veri silolarını ortadan kaldırır
 • ERP sistemleri , işi sizin için yaparak işleri neredeyse tamamen ortadan kaldırır .

3

4. Tedarik Zinciri Optimizasyonu

 • Sağlam bir ERP Sistemi, tedarik zincirinizin ve diğer işlemlerin gerçek zamanlı görünürlüğünü sağlar , karar vericilerin tedarik zincirlerini daha geniş bir şekilde görmelerini, planlama döngülerini azaltmasını ve üretim programlamanızın üstünde olmasını kolaylaştırır.

4

5. Veri Analizi ile Piyasa Koşullarına Daha Hızlı Yanıt Verin

 • ERP Sistemi , işletmenin değişen pazar gereksinimlerine hızlı bir şekilde tepki vermesine yardımcı olmak için gerçek zamanlı veri analizi ve raporlaması sağlar.
 • İşletme zamanında bilinçli kararlar verebilir.
 • ERP yazılımı üzerindeki veri analizi, doğru raporlara erişim sağlar. Bu, işletmelerin trendleri gerçek zamanlı olarak takip etmelerini ve gerçekçi tahminler belirlemelerini sağlar

5

6. Stok Yönetimi

 
 • Envanter ve stok tahsisi ve tespiti, yüksek düzeyde düzenlenmiş endüstrilerde kritik öneme sahiptir.
 • ERP , tek tek parça ve bileşen seviyesine kadar stok, kusur ve tehlikelerin izlenmesinde size fayda sağlar .
 • Grupları geri çağırabilir ve yeniden değerlendirebilir ve planlı ve önleyici bakım, ürün yapılandırması ve değişiklik kontrolünü iyileştirebilirsiniz.

 

6

7. Mobilite ve Esneklik

 • İşiniz büyüdükçe, ERP sisteminiz büyüyecek ve değişen ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde adapte olacaktır.
 • Dağıtım seçimiyle işiniz üzerinde daha iyi kontrol sahibi olun; ister yerinde, ister bulutta (Cloud ERP) veya bir Mobil Uygulamada (Mobil ERP) olsun.

7

8. Hizmet İlişkilerinizi Geliştirin

 • Bir ERP çözümü uygulamak, doğru ürünü doğru zamanda üretmenizi sağlar. Bu, müşteri ihtiyaçlarını karşılamada doğruluk sağlar.
 • Zamanında teslimat, müşteriyi elde tutma ve hizmeti sağlamada kritik öneme sahiptir.

8

9. Rekabet Avantajı Kazanın

 • Endüstriye yönelik bir ERP çözümü, bireysel iş gereksinimlerine uyum sağlayarak endüstri ihtiyaçlarına uygun yapılandırmaya olanak tanır.
 • Uyumluluk, çeviklik ve çok az aksaklık ile hiç aksamadan genişleme ve uyum sağlama yeteneği ile rekabet avantajı elde  edin.

9

İşletmeniz için Raporlama, Gösterge Tabloları ve Veri Analizi Araç Seti

ERP, Finans, Üretim, Dağıtım, CRM ve daha fazlası için aynı veritabanını kullanır. İşletme genelinde verileri görüntüleyin veya işletme varlığına, müşteri hesabına, satıcıya ve daha fazlasına göre görüntüleyin. Tüm veriler gerçek zamanlı olarak görüntülenir. Ekibin her üyesi aynı verilerle toplantılara katılır.

Tüm ERP veri güvenliğini bulut içindeki tek bir konumdan yönetin. Önemli bilgiler tesisinizden ayrılırsa güvenlik riski oluşturan basılı raporlara güvenmemek için çevrimiçi raporlamayı kullanın.

ERP sistemleri satış, envanter ve şirket varlıkları gibi tüm şirket işlemlerini izler. ERP sistemleri içindeki raporlama işlevleri, ERP veritabanından ham bilgilere erişir ve yönetimin bilinçli kararlar alabilmesi için eyleme geçirilebilir veriler içeren raporlar şeklinde sunar.

small_c_popup.png

Şimdi alanında uzman ekibimizle tanışın

Binlerce başarılı projemizden biride siz olun