fbpx

Her Web Sitesinde Olması Gereken 10 Şey

Paylaş

İyi tasarlanmış web siteleri, girişimcilerin mükemmel pazarlama platformları olarak hizmet verirken potansiyel müşterilerle bağlantı kurmasına ve onlarla etkileşime girmesine olanak tanır. Bu harika pazarlama platformunu, şirketimizin büyümesini sağlamanın yanı sıra markalarımızı tanıtmak için nasıl kullanabilirsiniz? Aşağıda, her web sitesinin sahip olması gereken 10 hayati unsur listelenmiştir:

 

1. Kullanıcı Dostu Web Sitesi

İyi bir web sitesi için en önemli unsur, kullanıcı dostu bir navigasyona sahip olmaktır. Belki de piyasadaki en iyi ürünleri veya hizmetleri sunuyorsunuz, ancak ziyaretçiler veya potansiyel müşteriler onları bulamazsa, bunların hiçbir faydası olmaz. Peki, müşterilerin kolay ve sorunsuz bir web sitesi navigasyonuna sahip olmasını nasıl sağlıyorsunuz? Web sitenizin düzeni basit ve makul bir şekilde organize edilmiş olmalıdır. Ek olarak, her web sayfasının üstüne belirgin bir arama ve gezinme sekmesi yerleştirilmelidir. Gezinme sekmelerinde web sitenizin tüm ana sayfalarına bağlantılar bulunmalıdır.

2. Web Tasarımı ve Düzeni

Göz alıcı web tasarımı ve düzeni , perakende satış mağazaları için çekici mağazacılığın ne kadar önemli olduğuna benzer şekilde web siteleri için çok önemlidir. Potansiyel bir müşteri sayfanıza ulaştığında, gezinmeye devam etmek mi yoksa web sitenizde kalmak mı istediğine karar vermesi yalnızca 50 milisaniye sürer. Web tasarımı, bir ziyaretçinin web sitenizi ziyaret ettiği anda; firmanızı ve değerlerini hemen anlayabilmelidirler.

Tasarım açısından dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise web sitesinin kullanılabilirliğidir. Web sitesinin kullanıcı dostu olduğundan ve tarayıcılara harika bir kullanıcı deneyimi sağladığından emin olun. Web tasarımının en iyi yanı, herhangi bir kısıtlama olmaması ve istediğiniz gibi deneyip yenilik yapabilmenizdir. Müşterilerinizin beğenilerini ve beğenmediklerini araştırdıktan sonra, mükemmel bir kullanıcı deneyimi yaratmak için zengin animasyonlar, mizahi mikro etkileşimler, alt menüler, tipografi gibi yenilikçi teknikleri kullanabilirsiniz.

3. Responsive Tasarım

Yıllar içinde cep telefonu kullanıcılarının sayısındaki artış, bilgisayar kullananları geçmiştir. Büyüyen akıllı teknoloji ile artık internet, TV gibi daha büyük cihazlarda daha erişilebilir olacak. Bu gelişen pazar segmentlerinden yararlanmak için, web sitesi tasarımının her tür cihaza ve ekran alanına duyarlı olması çok önemlidir.

4. İçerik Yazma

Web sitesindeki içerik, şirketiniz ve hizmetleriyle ilgili önemli ayrıntılar sağlar. Etkili bir web sitesi geliştirmek için; web içeriğinin şirketinizin marka stratejisiyle uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Hedef kitle tarafından belirli hizmetleri veya ürünleri aramak için kullanılan terminolojileri veya kelimeleri belirlemek ve bulmak için titiz bir pazar araştırması yapın. Kaliteli içerik, kullanıcıların web sitenizi anlamasını ve web sitenizle ilişki kurmasını kolaylaştıracaktır.

5. Harekete Geçirici Mesaj

Web sitenizin gerekli Harekete Geçirici Mesaj veya CTA ifadeleriyle donatıldığından emin olun. Bu beyanlar, ziyaretçileri çevrimiçi satın alma, indirimlerden yararlanma, bülteninize veya promosyon e-postalarına abone olma vb. gibi etkinlikleri gerçekleştirmek için gerekli etkinliklere yönlendirmek için yararlıdır.

6. Referanslar

Dijital pazarda artan rekabetle birlikte web siteniz için olmazsa olmazlardan biri de referans bölümüdür. Referans bölümü, memnun müşterilerin tüm yorumlarını ve takdirlerini gösterir. Bu öğe, web sitenizin güvenilirliğini artırmanın mükemmel bir yoludur. Referanslar, yeni ziyaretçilerin veya müşterilerin web sitenizden satın alma konusunda kendilerini rahat ve kendinden emin hissetmelerini sağlar. Referanslar ana sayfanın kendisine yerleştirilebilir, böylece ziyaretçiler onları açılışta görebilir. Ancak, özellikle müşterilerin referansları için ayrı bir web sayfası da olmalıdır.

7. İletişimde Kalma Teklifi

Opt-in teklifi, web siteniz tarafından ziyaret eden müşterilere şirketinizin tekliflerine veya promosyon e-postalarına kaydolmaları için gönderilen bir taleptir. Bu, web sitenizden alışveriş yapmasalar bile ziyaretçilerin iletişim bilgilerinin toplanmasına yardımcı olur.

8. Şirket Hikayenizi Anlatma

Marka sadakati şirketiniz için çok önemlidir, bu nedenle müşterilerin markanıza bağlı hissetmeleri çok önemlidir. Markanızın ve şirketinizin hikayesini, müşterilerinizin onunla ilişki kurabilmesi için, hakkımızda bölümünün sunduğundan emin olun. Bu, web sitesine kişisel bir dokunuş eklemenize ve ziyaretçileriniz üzerinde ömür boyu bir izlenim bırakmanıza yardımcı olacaktır.

9. SSS (Sıkça Sorulan Sorular) Bölümü

Müşterileriniz ürün ve hizmetler hakkında bazı temel soruların cevabını hızlıca alabilmelidir. Tüm bu temel soruları yanıtlayan Sıkça Sorulan Sorular (SSS) için ayrılmış bir sayfa, müşterinize rehberlik etmek ve şirketinizi ve tekliflerini anlamalarına yardımcı olmak için en iyi çözümdür.

10. İletişim Bilgileri

Web sitenizin ayrıntılı iletişim bilgilerini web sitenizde belirgin bir şekilde göstermesi önemlidir. Bu, şirketin güvenilirliğini artırmak için iyi bir stratejidir.

Diğer Yazılar

İnflux AI Gizlilik Politikası

1. Giriş Bu gizlilik politikası, [Uygulama/Şirket Adı] tarafından sunulan hizmetlerin kullanımı sırasında toplanan bilgilerin nasıl toplandığını, kullanıldığını ve paylaşıldığını açıklar. 2. Toplanan Bilgiler a. Kişisel

Şimdi İletişime Geç

E-ticaret Paketlerimizi İnceleyebilirsiniz