fbpx

SEO’nun Faydaları

Paylaş

“SEO Daha İyi Kullanıcı Deneyimi Sağlar”

Web sitenizi iyileştirmenin ve kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmanın birçok yolu vardır . Bu, hedef kitlenize metni desteklemek için ilgili bilgiler, ilgili fotoğraflar veya videolar, gezinmesi kolay web sayfaları veya mobil uyumlu bir web sitesi yapılandırması sağlamayı içerir.

Tüm bunlar daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar. Bu, daha fazla tıklama, daha fazla olası satış , daha iyi marka hatırlama ve daha yüksek dönüşüm oranları ile sonuçlanır . Bu, arama motoru sitelerinin aradığı şeydir, böylece arama sıralamanızı iyileştirir.

“SEO, Müşteri Adaylarının Birincil Kaynağıdır ”

Gelen stratejiler, İşletmeden İşletmeye (B2B), İşletmeden Müşteriye (B2C) ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar arasında en etkili ve başarılı olası satış kaynağıdır . Gelen arama motoru optimizasyonu, sosyal medya, içerik pazarlaması, yönlendirmeler ve diğerlerini içerir.

SEO taktiklerinizden potansiyel müşteri alamıyorsanız, faaliyetlerinizi tekrar gözden geçirmelisiniz. Pazardaki başka bir firma pastadan payınızı alıyor olabilir.

“ SEO Daha Yüksek Kapanış Oranları Getiriyor “

İstatistikler , giden olası satışlardan gelen %1.7 yakın potansiyel müşteriye kıyasla, SEO müşteri adaylarından ortalama %14,6 yakınlık oranına ulaşıldığını gösterdi. Müşterilere ulaşmak (giden veya ilgisiz müşteri adayları) genellikle daha düşük dönüşüm oranlarıyla sonuçlanır.

Bir müşterinin ürün veya hizmetinizin gerçek araştırmasını yaptığı SEO liderliği, daha yüksek dönüşümle sonuçlanır. Araştırmalarını çevrimiçi yapan bu kişilerin zaten akıllarında belirli bir gereksinim ve amaç vardır.

“ Daha Yüksek Dönüşüm Oranı Sağlayan SEO Sonuçları  “

Sitenizin herhangi bir arama motoru web sitesindeki iyi sıralaması size yüksek dönüşüm oranlarını garanti edebilir . En üstteki konumunuzu koruduğunuz sürece hedef pazarınız sizden daha fazla haberdar olacaktır.

Müşteriler markanıza daha aşina hale geldikçe ve ürünler/hizmetler hakkındaki bilgileri arttıkça, müşterilerin sizinle iletişime geçmeleri daha büyük bir olasılık olacaktır.

“ SEO Daha İyi Maliyet Yönetimini Teşvik Ediyor “

SEO reklam maliyetlerini düşürür. Zaten üst sıralarda yer aldığınızda, tıklama başına ödeme yapmanıza veya sayfanızın reklamını yapmanıza gerek yoktur. İnternet kullanıcıları arama bağlantılarınızı tıkladığı sürece diğer arama sonuçlarının üzerinde kalmaya devam edersiniz.

Buna ek olarak, gelen müşteri adayı oluşturma ile ilgili faaliyetler arasında arama motoru optimizasyonu, sosyal medya yönetimi, blog oluşturma, yönlendirmeler vb. sayılabilir. Bunların hepsinin maliyeti çok azdır veya hiç yoktur.

Giden müşterilerinize olası satış oluşturma faaliyetleri arasında ilgi, müşteri ziyareti veya doğrudan satış yer alır. Daha iyi maliyet yönetimi, SEO’nun işinize sağladığı faydalardan sadece birkaçıdır.

SEO Danışmanlığı  gibi doğru bir hizmet kullanmak , sıralamalarınızı ve web sitenizi gösteren organik trafiği iyileştirmenize yardımcı olabilir. Bu, arama motorları sizin için organize eden ve firma dijital varlığınızı geliştiren bir hizmettir, böylece arama sıralamanızı iyileştirir.

“SEO Yerel Kullanıcıları Aramadan Sonra Fiziksel Mağazayı Ziyaret Etmeye Teşvik Eder“

Yerel bir araştırma yaptıktan sonra, müşterilerin yerel mağazayı veya mağazayı ziyaret etme eğilimi yüksektir. Örneğin, bir internet kullanıcısı “Türkiye’de ki En İyi Deniz Ürünleri Restoranı” anahtarını verir. Bu daha sonra çeşitli seçenekler gösterecektir. İnternet kullanıcısı daha sonra en iyi tercihini ziyaret edecek ve o restoranın müşterisi olacak.

Bir çok araştırma, alışveriş yapanların %81’inin mağazaya gitmeden ve yerel satın alma işlemi yapmadan önce araştırmalarını çevrimiçi yaptığını belirterek bunu destekliyor .

“SEO Marka Güvenilirliği Oluşturur”

Birinci, ikinci veya üçüncü sıra, müşterilerinize sektördeki en iyi firmalardan biri olduğunuz fikrini verebilir. Popüler olduğunuzu ve birçok kullanıcının da sizi araştırdığını gösterir.

Öte yandan, arama motoru sonuçlarının en altındaysanız, müşteriler henüz sektörde tanınmadığınızı veya sektörde yeni bir oyuncu olmadığınızı düşünebilir. Bu aynı zamanda bazı müşterilerin daha iyi arama sonuçları için web sitenizi geliştirmek için bütçeniz olmadığını düşünmesine neden olabilir.

“SEO Marka Bilinirliği Oluşturmaya Yardımcı Olur”

Marka Bilinirliği, hedef pazarın bir markayı ne ölçüde tanıdığıdır. Bu, müşterilerinizin ürününüze veya hizmetinize ne kadar aşina olduğu anlamına gelir. Investopedia’ya göre , “Dijital dünya doğru yapılandırılmış bir markanın başarısız olma şansı yoktur.”

Arama Motoru Optimizasyonu, ürününüzün normal ve organik arama yoluyla arama motoru siteleri tarafından kolayca bulunmasını sağlar. Sıralamanın zirvesinde kaldığınızda, İnternet kullanıcıları sizi daha fazla görebilecek ve markanıza olan inançları artacaktır.

Bu, bağlantınızın tıklanması için daha yüksek bir eğilime yol açar ve bu da kullanıcıları web sitenize yönlendirir. SEO Danışmanları işiniz ve markanız için yerinizi korur ve geliştirir.

“SEO Sizi Rekabette Öne Çıkarır”

Genel organizasyon planınıza dijital pazarlama stratejileri uyguladıktan sonra bir işletme olarak büyüyeceksiniz. Bu stratejiler, arama motoru optimizasyonunu içerir. Bunların hepsini bir araya getirmek, pazardaki rakipler arasında liderliği almanıza yardımcı olacaktır.

Tüm rakipleriniz sadece geleneksel pazarlamayı kullanıyorsa, rekabette ne kadar ileri gideceğinizi hayal edin? Dijital dünyadaki gelişmelere ayak uydurun ve rekabette bir adım önde olun. Bu çağ sürekli değişiyor, değişikliklere iyi uyum sağladığınızdan emin olun.

Diğer Yazılar

İnflux AI Gizlilik Politikası

1. Giriş Bu gizlilik politikası, [Uygulama/Şirket Adı] tarafından sunulan hizmetlerin kullanımı sırasında toplanan bilgilerin nasıl toplandığını, kullanıldığını ve paylaşıldığını açıklar. 2. Toplanan Bilgiler a. Kişisel

Şimdi İletişime Geç

E-ticaret Paketlerimizi İnceleyebilirsiniz